5 dôvodov, prečo by masturbácia nemala byť pre ženy tabu

Ženská masturbácia je stále ešte pomerne tabuizovanou témou. Ide o výsledok falošných presvedčení a mylných informácií o tejto téme. Presvedčenie, že ženská masturbácia je nevhodná, predstavuje jednu z najväčších bariér pre ženy, ktoré by sa inak mohli tešiť z jej výhod. Poďme tieto mýty zbúrať a povedať si niečo o výhodách, ktoré masturbácia ženám môže prinášať.

5 dôvodov, prečo by masturbácia nemala byť pre ženy tabu

5 dôvodov, prečo by masturbácia nemala byť pre ženy tabu (Foto: unsplash.com)

Zlepšuje náladu

Ženy, ktoré pravidelne masturbujú, majú oveľa otovrenejšiu myseľ. Potešenie, ktoré pri masturbácii cítia, totiž sprevádza uvoľňovanie endorfínov a serotonínu, čo sú dva neurotrasmitery spojené s pocitmi šťastia a blaha.

Prevencia infekcií

Masturbácia ženy býva spojená s orgazmom, čo môže byť celkom prospešné pri prevencii voči vaginálnym infekciám a infekciám močových ciest? Dochádza nie len k uvoľneniu nahromadených baktérií, ale aj k stimulácii tvorby protilátok imunitným systémom.

Lepší spánok

Pocit radosti a pohody, ktorý pri, respektíve po masturbácii nastupuje, má pozitívny vplyv aj na kvalitu spánku. Ženy, ktoré pred spaním masturbujú, majú tendenciu spať hlbokým, neprerušovaným spánkom. Je to spôsobené uvoľnením hormónov, ktoré indikujú fyzickú a duševnú relaxácia – dva kľúče k zdravému spánku.

Môže tlmiť kŕče pri menštruácii

Masturbácia nie je zázračným liekom proti bolesti, môže však napomáhať pri znižovaní a kontrole menštruačných kŕčov. Vzrušenie klitorisu a vagíny totiž pôsobí ako prirodzené analgetikum. Ide o ideálny spôsob ako znižovať pocity bolesti v oblasti podbruška a žalúdka počas menštruácie.

Cesta k ľahšiemu dosiahnutiu orgazmu

Masturbácia môže byť nápomocná aj ženám, ktoré majú problémy s dosahovaním orgazmu. Klitoris má viac ako 8000 nervových zakončení a po ich stimulácii prichádza neslýchaný pocit radosti a šťastia. Skúste to aj inak – stimuláciu bez dotyku, pomocou podtlakových vĺn, vám umožní Womanizer. Vďaka tomuto produktu prežijete skvelý orgazmus zas a zas.

Text:PR