6 krokov pre dokonalý make-up

Dokonalý make-up je ako malý zázrak. Zakryje nedokonalosti a zmatní pleť. Avšak, nie každá si ho vie správne urobiť. Týmto článkom vám poradíme ako na to!

6 krokov pre dokonalý make-up

Ako na dokonalý make-up

Základom je hydratácia pleti
Na tento krok sa nikdy nemôže zabudnúť! Pleť musí byť čistá a zhydratovaná. Make-up sa na ňu lepšie nanáša. Pleť stačí hydratovať denným krémom a zapracovať prstami.

Korektor na nedokonalosti
Na čierne kruhy pod očami alebo nedokonalosti je najlepšie použiť korektor. Krásne všetko zakryje. Korektor je potrebné jemne rozotrieť. Na jemné rozotretie korektoru môžete použiť prsty alebo štetec.

Nanášanie make-upu
Make-up naneste prv na dlaň ruky až tak na tvár. Ak nanášate make-up prstami, zapracujte ho krúživými pohybmi. Správny make-up si vyberajte podľa farby krku, aby vám po nanesení neostala farebná čiara oddeľujúca krk a tvár. Make-up môžete nanášať aj štetcom alebo v poslednej dobe obľúbenou hubkou na make-up.

Nezabudnite na púder
Púder perfektne zafixuje make-up. Tvár bude vyzerať čisto a hlavne nebude mastná! Najlepšie na zafixovanie je použiť štetec.

Obočie
Predtým ako obočie domaľujete ceruzkou je lepšie použiť gél na obočie, ktorým vytvaruje správny tvar a farba na obočí vám vydrží celý deň v perfektnom stave.

Oči
Ak používate tiene, nikdy nezabúdajte na podkladovú bázu na oči. Tiene vám vydržia oveľa dlhšie a nerozmažú sa. Na mihalnice použite gél alebo, keď sa nebojíte, nožnice na tvarovanie mihalníc. Krásne sa tým predĺžia a mihalnice nebudú polepené.

Ak dodržíte týchto pár tipov už sa nebude musieť neustále pozerať do zrkadla a kontrolovať, či váš make-up vyzerá stále tak dobre ako ráno, ale môžete sa tešiť sviežemu a bezchybnému vzhľadu vašej pleti, ktorý vydrží po celý deň.