Ako sa vhodným oblečením váš výzor na pohovore stane príjemným osviežením

Obliekanie môže byť stresujúcou úlohou, najmä ak je súčasťou pohovoru. Nielen, že chcete vyzerať profesionálne, ale tiež pôsobiť ako osoba, ktorá pozná kultúru a celú spoločnosť. Nie vždy je to, aj napriek benevolentnej móde, jednoduché.

Ako sa vhodným oblečením váš výzor na pohovore stane príjemným osviežením

Ako sa vhodným oblečením váš výzor na pohovore stane príjemným osviežením (Foto: unsplash.com)

Preto, ak chcete uspieť, musíte prispôsobiť výber oblečenia typu rozhovoru a budúceho zamestnania. Nižšie uvádzame niekoľko dôležitých nápadov týkajúcich sa profesionálneho stylingu, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní o tom, čo si obliecť na pohovor.

Dôležité sú informácie, typ profesie a štýl firemnej kultúry

Pohovory sú dôležitou súčasťou rozvoja vašej kariéry a mali by ste k nim podľa toho aj pristupovať. Ak teda chcete zaujať pozíciu, ktorá vás nastaví na správnu cestu, musíte sa vhodne obliecť. To, čo si vyberiete, by do veľkej miery malo závisieť od typu spoločnosti, v ktorej sa uchádzate o prácu.

Ak je firma formálna, vynikajúcou voľbou bude biela košeľa a čierne nohavice. Ak je spoločnosť začínajúcou, môžete byť kreatívnejšie a neformálnejšie. Peknou sukňou v dĺžke kolien určite nič v lete nepokazíte.

Nespoliehajte sa na svoj vkus

Ak chcete urobiť dobrý dojem pri akejkoľvek práci, stále musíte vyzerať ležérne a elegantne. Dobre zvoleným a moderným topom s jednoduchými nohavicami preto určite nič nepokazíte. Len takéto oblečenie a štýl vám pomôžu získať vysnívanú pozíciu. Skvelý nápad je nosiť aj blúzku s nohavicami alebo modernou sukňou.

Čo si vziať na formálnejšie pohovory?

Pokiaľ ide o obchodný a profesionálny odev, je najlepšie udržať svoj vzhľad v základnej a konzervatívnejšej podobe. Odložte preto svoje nové obľúbené módne trendy na víkend a namiesto toho oblečenia si zvoľte niečo trochu vhodnejšie pre kanceláriu.

Nohavice na mieru alebo sukňa spárovaná s košeľou a sakom sú vynikajúcou voľbou. Štruktúrované šaty môžu tiež vyzerať dobre, pokiaľ sú ale vhodné do kancelárie. Ak ide o farby, tmavá aj tmavo šedá robia vynikajúce rozhodnutia a vyzerajú trochu prístupnejšie ako čierna. Nebojte sa všetko vyladiť aj decentným šperkom a príjemnou vôňou.

Text:PR