Čo prezradí horoskop o strelcovi?

Každé znamenie horoskopu sa vyznačuje inými vlastnosťami. Dokonca mnohé sú pre nich tak typické, že ľudí podľa ich správania dokážeme priradiť k jednotlivým znameniam.

Strelec je deviatym astrologickým znamením zverokruhu a má pôvod v súhvezdí Strelca. Podľa horoskopu strelca ovplyvňuje planéta Jupiter. V astrológii sa považuje za pozitívne a zároveň ohnivé znamenie.

Strelec je ohnivý a úprimný

Ohnivé znamenie strelca vyniká idealizmom a úprimnosťou. Ľudia narodení v tomto znamení sa pozerajú do diaľky za svojimi ideálmi a zvyčajne mávajú aktívny a dobrodružný život. Aby sa mohli venovať tomu, v čo veria a čo ich baví, urobia aj nemožné. Pre strelcov je dôležitá sloboda a naopak, cudzie sú im intrigy. Vo všeobecnosti však túžia po pravde a uznaní.

Dojem zo strelca môže mýliť

Strelci dokážu pôsobiť dosť sebaisto a konvencie im vôbec nesedia. Správajú sa zdvorilo a prívetivo, no kvôli svojej otvorenosti mnohokrát pôsobia nepríjemne a drzo. Ich dobré úmysly často ostávajú nepochopené. Strelci majú problém vžiť sa do pocitov a postavenia druhých, no zároveň iných dokážu ľahko prečítať.

Vlastný názor a inteligencia

Ľudia v znamení strelca zvyknú byť intuitívni a ich úspech je často založený na dobrej schopnosti predvídať, inteligencii a dôvtipe. Musia stále nad všetkým premýšľať, diskutujú, čítajú a vždy majú na vec svoj názor.

Slávni strelci

Veľa strelcov nájdeme aj medzi známymi osobnosťami, či už našimi domácimi alebo tými zahraničnými. Patrí tu napríklad Brad Pitt, Ben Stiller, Scarlett Johannson, Josef Abrhám, Dara Rolins či Kveta Horváthová. V znamení strelca sa narodil aj Walt Disney, Jimi Hendrix, Frank Sinatra, Ludwig von Beethoven, Winston Churchill aj Mark Twain.

Text: PR