Najlepšie farby na jar – ktorými farbami by ste mali oživiť svoj šatník?

Pomaličky sa nám otepľuje a s tým si začíname šatník obohacovať novými jarnými kúskami. Množstvo žien práve počas zimného obdobia preferuje nosenie kúskov v čiernej farbe. Na jar by to chcelo ale niečo veselšie, takže je na čase vytiahnuť iné farby. Ktoré farby sú na jar ideálne a nemali by chýbať vo vašom šatníku?

Najlepšie farby na jar – ktorými farbami by ste mali oživiť svoj šatník? (Foto: unsplash.com)

Pastelové farby

Každú jar sa vracajú do módy pastelové farby, takže ak si zaobstaráte jednoduché kúsky v týchto farbách, môžete ich vyvetrať počas jari aj niekoľko rokov po sebe. Z pastelových farieb je najviac IN modrá a ružová. Keďže sú v svetlých odtieňoch veľmi univerzálne, no stále dokážu outfit ozvláštniť, tak si ich množstvo žien obľúbilo. V poslednej dobe sú veľmi obľúbenými aj odtiene žltej. Ak chcete radu na konkrétne kúsky oblečenia, tak v pastelových farbách by ste si mali kúpiť košele, tričká, farebné džínsy alebo kabelku v pastelovej farbe.

Klasické neutrály

Nemáte moc rady žiadne výrazné farby alebo prekombinované kúsky? Pre vás môžu byť ideálnou jarnou voľbou neutrálne farby, a to rôzne odtiene. V podstate je táto kategória farieb ideálna pre ženy, ktoré milujú svoje čierne oblečenie, no na jar by chceli vyniesť niečo svetlejšie. Ideálna sú farby v odtieňoch taupe, stone alebo tmavá sivá. Sú to farby, ktoré sú len o pár odtieňov svetlejšie, než čierna a zároveň sú na jar oživením.

Odtiene zelenej

Zelená je túto sezónu obrovským hitom, a to akékoľvek jej odtiene. Vždy si treba nájsť konkrétny odtieň vybranej farby, ktorý bude svedčiť práve vám. Blondínkam najčastejšie sedia olivové a tlmené odtiene zelenej, červenovláskam ide najviac smaragdová a výrazné odtiene zelenej a tmavovlásky si môžu vyberať od tých najvýraznejších až po pastelové odtiene zelenej. Zelená sa nosí na kabátoch, bundách, sakách, košeliach, nohaviciach aj sukniach.