Keď vás to prestane baviť

Niekedy sa to stane asi každému, že ho vlastná práca prestane baviť a dostáva sa na bod mrazu, z ktorého sa nevie nikam pohnúť. V bežnom živote človeka je to prirodzená vec. Pokiaľ to však príde a pretrváva dlhšiu dobu, môže to byť dôvodom pre zváženie aktuálnej situácie a dostupných možností.

Keď vás to prestane baviť

Keď vás to prestane baviť

V odbornej literatúre sa takýto stav nazýva aj syndróm vyhorenia, alebo burnout. Na človeka prichádza vtedy, keď sa snaží zo seba dostať, čo najviac a pritom nemá sám z čoho čerpať. V mnohých prípadoch si však za to môžeme aj sami. Jedna vec je začať podnikať vďaka výhodám Ready Made spoločnosti a druhá nájsť v tomto biznise správnu mieru. Od ľudí sa dnes vyžaduje neustála inovácia, pokrokové myslenie, kreativita, flexibilita a nadľudské výkony.

Aj práca, ktorá vás napĺňa sa môže časom otočiť proti vám. Tento tlak vás samých nakoniec presvedčí, že ste nedostatočne pripravení na aktuálne podmienky a máte pocit, že ste stále menej a menej efektívni pre pracovný proces. Na všetkých frontoch sa niekedy jednoducho bojovať nedá, a preto by si človek mal uvedomiť, kde sú jeho hranice.

Takýto fenomén začne neskôr útočiť na telo a aj jeho dušu. Nátlak spôsobuje ochorenie a vďaka online rýchlemu životu sa nedá z tohto vlaku tak jednoducho vystúpiť. Niektoré veci sa potom riešia tak, že ich odmietneme a nájdeme si inú, možno pre nás lepšiu cestu. Chce to však čas, ktorého nemáme dostatok. Možno by stačila pohodlná virtuálna kancelária, ktorá vás odbremení od veľkého množstva povinností s tým, že nepodceníte žiadny dôležitý detail.

Pár dôležitých vecí
Na to, aby ste nechodili do práce ako bez „duše“ niekedy pomôže lepšia organizácia, delegovanie časti vašich povinností. Tiež je veľmi dôležité, niekedy aj pre bežný život, naučiť sa hovoriť nie. Otvorene komunikovať a dokázať hovoriť o svojich pocitoch. Určite si priority a možno sa vám to začne oveľa ľahšie všetko ovládať.