Moderné a zároveň praktické? To sú rolety pre vaše okná

Ich funkciu v tomto období oceníte a zároveň aj naplno využijete. Tienenie týmto spôsobom dostalo v súčasnej dobe nový rozmer estetického nádychu, no zároveň neklesla ani ich funkčnosť. Už to dávno nie je len módny doplnok okien, ktorý si mohol dovoliť len niekto. Dnes je roleta súčasťou domu, ktorého majitelia využívajú najdostupnejšie prostriedky na trhu, aby si zaistili prirodzené pohodlie a komfort.

Moderné a zároveň praktické To sú rolety pre vaše okná

Moderné a zároveň praktické? To sú rolety pre vaše okná (Foto: PR)

Tepelná izolácia vonkajších tienidiel

Je rozumné, ak si necháte na svoj dom nainštalovať vonkajšie rolety. Osvedčili sa ako účinná ochrana proti nepovolenému vniknutiu cudzej osoby do vášho domu, prinajmenšom túto snahu na niekoľko hodín spomalia a zbrzdia. Tiež sú veľmi dobrou zvukovou izoláciou, pretože súvislá vrstva vonkajšej rolety po zatiahnutí vytvára ďalšiu bariéru a hranicu medzi vami a prostredím exteriéru. Podobne tak dosiahnete aj menšie úniky tepla z vášho domu, čo sa vám môže zísť najmä v zime. No a najdôležitejšia je asi úloha súkromia, ktorá je touto formou zabezpečená do najmenšieho detailu.

Klasická súčasť moderných okien

Tou sú horizontálne žalúzie, ktoré sa dnes už dodávajú priamo s novými oknami, no dajú sa kúpiť aj samostatne. Najbežnejšie a najlacnejšie sú tie hliníkové. Umiestnené môžu byť na vnútornej strane okna, alebo medzi priestorom okenných tabúľ, čím sa zasa získava viac priestoru na parapetách. Klasické žalúzie vydržia veľmi dlho a základom je, že umožňujú horizontálnu priepustnosť svetla. Dokážu veľmi dobre odrážať svetlo a teplo a ich údržba tiež nie je nijako špeciálne náročná, čo je samozrejme zaručené vďaka povrchu a materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Veľmi obľúbené sú v poslednej dobe látkové rolety, ktoré sú vyrobené z jedného súvislého kusu špeciálnej textílie, ktorá podľa zvolených rozmerov dokonale zatieni okno. Podobne fungujú aj vertikálne žalúzie, tu to nie je súvislá látka, ale jednotlivé lamely, ktoré sa ideálne hodia na väčšie plochy, zväčša do kancelárskych priestorov.
Látkové rolety a žalúzie nikdy neperte, špeciálne čistenie si overte radšej vždy priamo u predajcu. Ich inštalácia je jednoduchá a môžete ju zvládnuť aj svojpomocne. Vďaka nim bude potom vaše bývanie príjemné a estetické.

Zdroj: PR