Odpočiňte si a naplánujte aj zimnú dovolenku

Zima je v plnom prúde, čo znamená jednu vec, je čas začať premýšľať o zimnej dovolenke. Počul ste? Zima sa blíži, preto si treba premyslieť, kam chcete ísť dovolenkovať. Aj keď je to len na pár dní, vždy sa nájde dôvod, prečo si treba odpočinúť od práce a stresu.

Odpočiňte si a naplánujte aj zimnú dovolenku

Odpočiňte si a naplánujte aj zimnú dovolenku (Foto: europska.sk)

Pre niekoho môže byť najdôležitejšie stráviť túto sezónu doma, navštíviť rodinu a tešiť sa z blížiaceho sa nadchádzajúceho roka. Pre dobrodruhov, nadšencov exotiky a spoznávania nových častí sveta máme niekoľko tipov, ako prežiť toto blížiace sa sviatočné obdobie. Je najvyšší čas na výber najlepšieho poistenia na dovolenku a obľúbenej krajiny, pretože už teraz môže byť obsadenosť hotelov vysoká. Ak si to prepočítate na voľné dni, sviatky a víkendy, 10 dňová dovolenka v zime, nie je žiadny problém.

San Diego

Začneme najväčšou exotikou. Výlet do San Diega je naozaj dobrá voľba, ktorú môžete podstúpiť aj v decembri. Počasie je v San Diegu po celý rok rovnaké. Bude vám trvať najmenej 4 dni, než spoznáte najdôležitejšie oblasti tohto veľkého mesta. Národný park Joshua Tree je vzdialený len niekoľko hodín od centra, rovnako ako slávne Los Angeles a Palm Springs.

Dovolenka na lyžiach

Ak vám nevadia vysoké ceny a veľké davy, týždeň v lyžiarskom stredisku v USA znie zaujímavo tiež. V USA a Kanade je veľa miest, z ktorých si môžete vybrať, napríklad Vail, Aspen Snowmass, Whistler, Park City, Revelstoke, Beaver Creek a Stowe.

Ak nie ste ochotní platiť viac a cestovať ďalej, naplánujte si európsky lyžiarsky výlet. Kombinácia dovolenky so zimným športom v európskych mestách ako je Salzburg, Zürich, Cortina dAmpezzo alebo Innsbruck. Nezabudnite si ale zaobstarať poistenie na lyžovačku, aby vás neprekvapila žiadna nepríjemná situácia. Vybrať sa môžete aj do našich veľhôr, Vysoké Tatry sú na tom s podmienkami pre zimné dovolenkovanie najlepšie, tak smelo do toho priatelia.

Text: PR