Príčiny, prečo nemôžeme večer zaspať

Každý z nás sa nejeden raz stretol s ťažkosťami spánku. Do postele sa ukladáte unavený a zbitý ako pes po náročnom dni a vašou vnútornou túžbou je zobudiť sa ráno opäť svieži a plný síl. Podľa čínskej medicíny naše telo ovplyvňujú časové pásma poludníkov, ktoré znemožňujú kvalitný spánok a spúšťajú sa vo chvíľach, keď je naše telo zablokované prúdiacou a odchádzajúcou energiou.

Príčiny, prečo nemôžeme večer zaspať

Príčiny, prečo nemôžeme večer zaspať (Zdroj: Unsplash.com)

Medzi 21:00 – 23:00 hodín nočného času

Väčšina ľudí chodí spať práve v tomto čase. Ak sa v posteli obraciate zboka nabok, počítate ovečky a do zaspania napočítate najmenej trojmiestne číslo, je možné, že vaša myseľ počas dňa pracovala nadčasy a nechce prestať. Odložte bokom starosti všedného dňa a globálne otepľovanie. Vaše najrôznejšie myšlienky počkajú do rána.

Pustite si príjemnú, melodickú hudbu, napustite vaňu s bublinkami, vôňou levandule a vypnite. Zaslúžite si čas pre seba. Môže pomôcť aj večerný rituál, vďaka ktorému sa odreagujete. Pre niekoho to môže byť obľúbený seriál, film alebo počítačová hra, možností je veľa.

Pomôcť môžu rôzne výživové doplnky, čaje a iná medicína. Môžete využiť služby online lekárne, ako je napríklad Pilulka.sk, DrMax.sk a veľa ďalších. Nezabudnite na kupóny na zľavy pri nákupe cez internet. Stovky, zdarma a bez registrácie na stiahnutie, nájdete na KuponyZdarma.sk, kde sú zľavové kódy Pilulka.sk, zľavy DrMax.sk a pre množstvo ďalších obchodov. Ušetriť tak môžete pri každom nákupe cez internet.