Tužidlá, gély a vosky pre najkrajší účes

Vlasy sú ozdobou ženy. Aj keď sú tie prirodzené asi najkrajšie, vytvoriť originálny účes, s ktorým sme spokojné po celý deň, je niekedy náročná úloha. Prinášame vám niekoľko dobrých rád, ktoré vám s tým pomôžu.

Tužidlá, gély a vosky pre najkrajší účes

Tužidlá, gély a vosky pre najkrajší účes (Foto: unsplash.com)

Ako vybrať penové tužidlo?

Okrem penových tužidiel v tlakovom alebo netlakovom prevedení nájdete na trhu aj krémové tužidlá. Pre každodenné domáce použitie sú najvhodnejšie tie penové. Kvalitné penové tužidlá spevnia vlasy a pripravia ich na ďalšiu úpravu. Pri výbere hľadajte podľa požadovanej intenzity spevnenia a typu vašich vlasov či požadovaného objemu účesu!

Ako správne používať penové tužidlo?

Penové tužidlá sú vhodné na krátke aj dlhé vlasy. Môžete ho použiť aj pred natáčaním vlasov, lepšie ale je, ak sa aplikuje na ešte vlhké vlasy. Stačí, ak ich po umytí vysušíte uterákom.

Nádobku s tužidlom pretrepte, otočte hore dnom a tužidlo vytlačte na ruku. Množstvo závisí od hustoty a dĺžky vašich vlasov. Potom naneste na vlasy.

Pre dôkladné a rovnomerné nanesenie, ho neroztierajte rukou. Použite radšej hrebeň. Pre ďalšie spevnenie účesu po jeho vysušení môžete znovu použiť penové tužidlo, lak alebo gél.

Profesionálne gély a vosky

Pre ešte krajší vzhľad účesu, odporúčame používať profesionálne gély a vosky. Tieto produkty sú určené na konečnú úpravu vlasov.

Vosky na vlasy využijete najmä na krátke vlasy pre dosiahnutie strapatého efektu. Jemnú vrstvu vosku votriete do končekov vlasov. Neroztierajte ho po celej dĺžke. Účes by stratil na objeme.

Gély na vlasy sú určené pre krátke aj dlhé vlasy. Pomáhajú vytvarovať účes a dodajú mu lesk. Gél nanášajte smerom od končekov. Nepreháňajte to s množstvom. Vlasy by boli príliš ťažké.

Na trhu nájdete profesionálne gély a vosky pre extra pevné držanie účesu, modelačné gély na vlasy aj gély na vlasy pre mužov. Niektoré profesionálne gély a vosky obsahujú zložky pre vysoký lesk, pridané vitamíny na ochranu vlasov alebo aktívne zložky na ochranu proti slnečnému žiareniu.

Ponuka je naozaj široká, a keď sa pri výbere budete držať našich rád, určite nebudete mať s vytvorením dokonalého účesu najmenšie starosti.

Text:PR