Chcete zmenu v milostnom živote? Poradíme!

Nezáleží na tom, či máte 30 alebo 50. Rozprávať sa s partnerom, čo je v milostnom živote nevyhovujúce a chcelo by to zmenu, dá ozajstnú námahu. Chcete s partnerom vyskúšať niečo nové, vzrušujúce, čo by prinieslo do spálne iskru, rozdúchalo plameň starej lásky a urobilo z partnera vášnivého samca? Ste ustarostená, ako to prijme, či ho návrh neurazí a ako to celkovo zoberie. Možno sa len bojíte svoju fantáziu presne definovať a vyjadriť slovami. „Vedieť sa vyjadriť a presne identifikovať, čo v spálni chýba alebo prevyšuje, je jednou z podmienok, aby ste ako dvojica fungovali vo vzájomnej zhode a harmónii. Pozrite sa na to z iného uhla pohľadu – naskytá sa neopakovateľná šanca, ako zlepšiť súlad dvoch tiel, vyskúšať niečo nové a dobrodružné, privítať maznanie ako cestu k spokojnému pocitu alebo okúsiť niečo drsné.” Spísali sme pre pokoj v duši a vo vzťahu niekoľko dôležitých postrehov, ktoré dokážu posunúť vzťah na vyššiu ligu. Zainvestujte do vzťahu s partnerom, hodnotná investícia sa niekoľko násobne vráti v podobe neoddeliteľného puta, ktoré spečatí vašu lásku k partnerovi. Príjemné čítanie!

Zažiadajte si o čo chcete

Zažiadajte si o čo chcete

Zažiadajte si o čo chcete, už počas predohry

„Nečakajte, kým chvíľková vášeň vyvrcholí. Každý má svoj vrchol, buďte vnímaví, načúvajte tomu druhému, aby ste nepremeškali svoj čas. Sústreďte sa na potešenie a radosť partnera. Oddajte sa jeden druhému, precíťte ten moment, kedy vaše telá splynú v jedno. ” radí sexuologička Cadellová. „ Predohra je to pravé. Nepripisujte predohre význam len pred sexom. Zakomponujte ju do romantickej večere, pri bozkávaní alebo cestou z kina. ” zdôrazňuje Cadellová dôležitosť postupnosti.

Užívajte si ”procedúru” hravo

Váš partner je skôr domased, užíva si papučovú kultúru a dostať ho von z bytu býva nadľudským výkonom. Aj pre takéto typy máme riešenie. „ Navrhujem klientom, aby vymysleli zopár variant spestrenia. Partnerka navrhne 3 možnosti oživenia – striptíz, tanec s rôznymi pomôckami (putá, bič, zajačie ušká, sestričkovská uniforma…) alebo neskúšaná poloha. Partner si vyberie, čo sa mu najviac páči. ” vymenúva Cadellová rad za radom. Zhodneme sa na tom, že za pokus nič nedáte a môže sa to vyvinúť tým najlepším smerom. Partnerka môže navrhnúť partnerovi, aby bol aktívny v procese tvorby interaktívneho programu a priložil ruku dielu svojím číslom. Je to zábavný spôsob konverzácie a zjednávania podmienok pre obe strane, čo v konečnom dôsledku má pozitívny ohlas oboch zúčastnených strán. ” objasňuje odborníčka úspešné ” know how ”.

Nebojte sa príručky po ruke

Aby ste zapálili plameň vyhasnutej vášne, pomôže nepriestrelná Kamasútra od indických bratov. Ak nechcete listovať v knihe o umení lásky, na internete sa dajú nájsť obrázky polôh alebo tipov na milostné radovánky. Rovnako sa môžete inšpirovať zo šteklivých stránok mládeži neprístupným. Mať na blízku obrázkového sprievodcu dokáže naštartovať proces fantázie. Povedzte svojmu partnerovi, že ste v knižke natrafili na určitú kapitolu a popis, ktorý sa vám pozdáva a chceli by ste ho s ním vyskúšať. Je nespočetne veľa šteklivých videí, ktoré nakopnú do kreativity. Jednoduchou vecou môže byť rozhovor s partnerom o tajných prianiach a fantáziách v posteli, aké s ním chcete rady uskutočniť. ”

Napadla nám tretia možnosť. Zapojte do vašich tajných túžob a vášni v posteli tretieho človeka. Dobre si uvedomujeme, ako to znie. Nemáme úmysel presviedčať o možností milovania v trojke (znie to celkom dobrodružne…). Máme na mysli vzťahového poradcu, ktorého kompetentnosť a rady môžete využiť pri milovaní. Tak ako dokáže poradiť, čo so spackaným vzťahom a ako ho napraviť, usmerní v sexuálnej oblasti, rozšíri obzory o nové vedomosti a rady, ktoré sú na nezaplatenie. Rovnaké kompetencie má gynekológ alebo sexuológ.

Zaobaľte svoje zámery za komplimenty

Toto je skôr pár rád pre mužov, ako nás presvedčiť. Presviedčanie, aby ste angažovali svoju polovičku do dobrodružných posteľných scenárov, chce štipku prefíkanosti a lišiactva. Pochváľte ju zato, aká úžasne vášnivá dokáže byť v teplom hniezdočku lásky po vašom boku, ako vie dokonale bozkávať alebo akou prítulnou mačičkou vie byť. Možností na komplimenty je veľa. Ženy milujú to, čo počujú a cítia, muži, to, čo vidia. Profitujte z pravidla príťažlivosti. Vyjadrite slovami, čo cítite, dajte vedieť, ako sa cítite v spoločnosti partnera a zaručujeme vám, že pri postupe pochvala – návrh, len tak ľahko neodmietne.

Ohlasy po vášnivej noci

Vyskúšali ste spolu niečo nové, zažil partner príjemné, euforické pocity alebo naopak vyskúšal a druhý raz do praktizovania nových zvykov nechce ísť? Pýtajte sa, zistite, či sa partnerovi nová vec, ktorú ste do svojho čísla zapracovali páčila alebo nie. Či už dostanete pozitívnu alebo negatívnu spätnú väzbu, znakom, že sa o toho druhého zaujímate a nie je vám ľahostajný, sú jeho názory, postoje a stanoviská. Môžete to zistiť aj podľa toho, ako dlho partnera poznáte a na základe jeho správania. Za ten čas, čo s ním žijete, viete veľmi dobre odhadnúť, kedy sa hnevá, čo sa jemu páči. Dajte na reč tela, tá veľa napovie. Čítajte medzi riadkami a snažte sa dekódovať jeho reč a výber slov, k akému záveru vaša polovička smeruje.

Zahrajte sa chvíľu, na psychológa. Otvorená komunikácia bez bariér vytvorí súlad a symbiózu spolužitia partnerov. „ Množstvo žien má v sebe prirodzený ostych. Nerozprávajú s partnerom o sexe, pretože vo výchove bola sexuálna stránka tabu. Nech hanblivé ženy nájdu silu a prelomia bariéru. Nie je to niečo, za čo by sa mali hanbiť. Je to na škodu veci a zhoršuje spolužitie s partnerom. Ak viete čo má vaša polovička rada, rovnako jemu viete splniť jeho tajné priania a to vedie k spokojnému vzťahu. Neodvoľte, aby vzťah zničila nuda a stereotyp. Korenie milostného života je rovnako dôležité ako porozumenie a dôvera. ” približuje odborníčka svoje závery. Želáme veľa vášnivých nocí!

Zdroj: health.com, foto: ilustračné (flickr.com)