6 poznatkov, ak sa s ním chcete milovať počas svojich dní

Verná fanušikovská základňa filmu „50 odtieňov sivej” si určite spomína na milostné radovánky hlavných postáv a „tampónovú scénu”. Hlavne ženy si v tomto často kladú otázky, či je to vhodné a či sa to môže. Aby ste v tom nemali zmätok, Tara Ford, zdravotná sestra z centra pre výskum ženskej sexuality, doplní vaše vedomosti o hodnotné fakty.

pár v posteli

Milovanie počas svojich dní?

1.) „Smelo do toho!” nabádajú lekári
„Za podmienky, ak sú obidvaja partneri stotožnení s jedným názorom, mať sex počas ženských dní, nie je dôvod, aby vo vzťahu nastala významová fáza odopierania a čakania na milovanie sa s partnerom. Je to úplne prirodzená činnosť a takisto bezpečná pre oboch partnerov. ” Aby ste nemali „ červené more ” na plachtách a posteľných obliečkach, poistite sa a použite zopár uterákov alebo osušku. V inom prípade rovno zájdite do sprchy a máte po probléme. Môže sa stať, že na plachte ostanú zaschnuté červené fľaky. Sú to zvyšky maternicovej výstelky, čo je úplne prirodzené a netreba sa toho hroziť.

2.) Intenzita milovania a túžby po druhom vzrastá
Práve počas ovulačného cyklu môže byť po Vás partnerka „ viac žhavá ”. Spôsobuje to najmä kolísanie hormónov počas jej menštruačného cyklu. Je možné, že Vaša partnerka takisto nemusí mať chuť žiť s vami intímne počas jej dní. Počas 1.dňa menštruácie je intenzita estrogénu nižšia ako v ostatné dni. To sa vzťahuje aj na testosterón (mužský pohlavný hormón). „Výsledkom kolísania pohlavných hormónov vykazujeme nerovnomerné kolísanie vzrušenia počas niekoľkých dní, ” vysvetľuje sestra Fordová. Poruke by ste mali mať kvalitný lubrikačný gél, ktorý zvyšuje vzrušenie. Ak počas sexu používate lubrikačný gél, ktorý zamedzí suchosti v intímnych partiách, je čas na chvíľu ho odložiť a ísť prirodzenou cestou. Vďačiť zato môžete len a len hormónom. Vedci sa zhodujú v názore, že milovanie počas ženských dní uvoľňuje menštruačné kŕče a pomáha tomu, aby žena mala zvládnuteľný predmenštruačný syndróm. Každý si to svoje s drahou odskákal, hlavne počas spomínaného obdobia alebo po.

3.) „Niekto to rád horúce”
„U mnohých mužov vidíme protichodné javy: sú muži, ktorých milovanie sa s partnerkou počas jej dní môže odraďovať. Tým druhým javom sú muži, ktorí milovanie s partnerkou počas jej dní doslova vyhľadávajú. Rovnako, sú ženy, pre ktoré je odpudivé milovať sa s partnerom počas jej dní alebo naopak. Každá dvojica je iná, preto nemôžeme zovšeobecňovať. Do hlavy a myšlienok toho druhého nevidíme, preto je na mieste vyložiť karty na stôl a objasniť si, kto čo rád. Efektívna komunikácia dokáže naviesť ku nezabudnuteľnému milovaniu nielen počas ovulačných dní, ” objasňuje odborníčka.

4.) Pripravte preventívne opatrenia
Zadovážiť si menštruačný kalíšok (ženský prezervatív) nie je problém. Zníži množstvo a stĺpec znečistenia obliečok menštruačnou krvou. Máme radu aj pre tých, ktorým táto vecička nie je celkom po chuti: ani mužský prezervatív nie je zlou voľbou. Misionárska poloha (vedeli ste, že pri tejto polohe sa splodí najviac detí?), redukuje prítok krvi. Samozrejme, ak sa chcete čo najviac vyhnúť škvrnám, môžete si to načasovať na koniec obdobia ovulácie, kedy je menštruačnej krvi najmenej zo všetkých dní ovulácie.

5.) Rada pre vysoko čistotných
Mali by sme brať do úvahy všetkých a medzi nami sa nachádzajú aj také páry, ktoré sú posadnuté čistotou. Červené fľaky ich vedia dokonale odradiť od radovánok. „Vaša partnerka môže používať tampóny a predmetom vášho potešenia bude jej klitoris.” Možnosti je veľa – orálna stimulácia oboch partnerov alebo šikovné ručičky vedia čo majú robiť, (fantázii sa medze nekladú, domyslenie necháme na vás).

6.) Nezabúdajte na ochranu!!!
Nemusíme vám pripomínať, že pri milovaní počas ovulačného cyklu je vysoké percento splodenia a počatia potomka (s tým sú dobre oboznámení aj – násťroční začiatočníci). „Stáva sa, že perióda trvá viac ako týždeň a tým sa riziko neplánovaného tehotenstva zvyšuje.” Mužská spermia dokáže žiť v ženskej maternici 3 až 5 dní (nemáme na mysli vývin plodu a embrya). Ak plánujete splodiť potomka, týmto sa nemusíte zaoberať. V opačnom prípade, majte na zreteli hlavne preventívne opatrenia proti neplánovanému tehotenstvu (antikoncepcia, prezervatív, počítanie plodných a neplodných dní…) Ak nechcete byť takí dôslední, ostáva vám ešte jedna možnosť – radovánky odložiť na neskôr alebo vôbec, čo je pre niekoho radikálne riešenie.

V našom modernom svete, kde je monogamia a pohlavná zdržanlivosť často len bezvýznamným pojmom, sa pohlavným stykom prenášajú pohlavné choroby ako AIDS, SYFILIS alebo KVAPAVKA. Skôr ako sa s partnerom rozhodnete pohlavne žiť, dobre si ho preverte a pýtajte sa na jeho pohlavný život. Nemáme na mysli, aby ste sliedili za jeho bývalými. Je to zvlášť ošemetná záležitosť, pýtať sa, či je HIV pozitívny, prekonal alebo sa lieči na pohlavnú chorobu, ale istoty nie je nikdy dosť. Majte na pamäti prevenciu. Chceme vám dať len tie najlepšie rady do života a uchrániť vás od životnej chyby môže práve táto jedna rada. Aby ste o pár rokov nemali doživotný darček od bývalého partnera- pohlavnú chorobu, na ktorú zatiaľ nevymysleli protilátku ani liek. Buďte opatrné!

Zdroj: health.com, foto: ilustračné (flickr.com)