Najviac IN farby na rok 2022 – ktorými farbami by ste mali tento rok oživiť svoj šatník?

Každý rok a každú sezónu sa v móde striedajú rôzne strihy, typy oblečenia, materiály aj farby. Máte radi sledovať najnovšie módne trendy? V tomto článku sa dočítate o farbách, ktoré sú IN pre rok 2022. A keďže sa trendov ujímajú aj tie najväčšie módne značky, nemali by ste mať problém nájsť kúsky do vášho šatníka v trendy farbách.

Najviac IN farby na rok 2022 – ktorými farbami by ste mali tento rok oživiť svoj šatník? (Foto: unsplash.com)

Pastelové farby

Práve tie už frčia niekoľko rokov a to hlavne počas obdobia jari. Všetko sa zobúdza po dlhej zime a my sme otrávený z tmavých outfitov. V tomto čase je ideálne vytiahnuť žltý kabát alebo pastelovo ružový sveter. Medzi najviac trendy pastelové farby patrí jednoznačne modrá, žltá, ružová aj zelená. Ale o tej si povieme ešte neskôr. Už na začiatku jari je vhodné zvoliť farebné vrchné kusy oblečenia – saká, svetre a ľahké kabáty. Ak takéto kusy oblečenia nemáte využiť môžete zľavové kódy na rôzne značky oblečenia. Oblečte si neutrálny základ a celý outfit už len oživíte jedným pastelovým kúskom.

Zelená

Zelenú sme už spomínali a tá je horúcim trendom už od minulého roka. A to hneď niekoľko odtieňov – jemnejším je tzv. sépiová zelená, výraznejším variantom je sýta „žabacia“ zelená. Objavuje sa na množstve kúskov a doplnkov – kabátoch, sakách, nohaviciach, košeliach, kabelkách aj topánkach. Všetky takéto kúsky nájdete online a so zľavovým kódom sú ešte dostupnejšie! Ak máte červené alebo ryšavé vlasy, zelená vám bude sedieť úplne ideálne. S takouto farbou vlasov pekne kontrastuje.

Fialová

Veľmi špecifickou farbou pre rok 2022 je aj odtieň fialovej, ktorý vznikol zmiešaním modrých a červených tónov. Najjednoduchšie by sa dala popísať ako tmavšia pastelová fialová.  Veľmi často sa objavuje táto farba na mólach tých najväčších módnych domov. Fialovú farbu môžete kombinovať s jej ďalšími odtieňmi, prípadne s modrou alebo ružovou, ktoré majú podobné podtóny. Kontrastná farba k fialovej je žltá a vyzerajú spolu dokonale!