Jumping – cvičenie, ktoré spaľuje množstvo kalórií a stačí vám na to trampolína!

Keď zhadzujete kilá navyše, tak sa to môže zdať ako nekonečný proces. Obmedzovanie sa v jedle a hodiny cvičenia. Tvarovanie postavy by nemalo byť trápením, ale malo by vás to baviť, inak nikdy nedôjdete do cieľa. Jedným z cvičení, ktoré je vhodné pre ženy a spálite pri ňom množstvo kalórií je jumping. Práve tejto téme sa budeme venovať v dnešnom článku.

Jumping – cvičenie, ktoré spaľuje množstvo kalórií a stačí vám na to trampolína! (Foto: unsplash.com)

Prečo je jumping taký efektívny?

Na prvý pohľad si môžete povedať, že skákanie na trampolíne je len pre deti, veď ako môžem zhadzovať kilá skákaním. No jumping nie je len obyčajné skákanie, ale reálne cvičenie. Dokonca aj odborníci potvrdzujú, že tento typ športu je vysoko efektívny. Výhodou jumpingu je, že spaľuje vysoké množstvo kalórií v krátkom čase a zároveň vás to bude baviť. Za pár minút cvičenia denne sa vám telo odvďačí nie len nižšou hmotnosťou, ale aj posilnenými kosťami, pľúcami a pevným svalstvom.

Skákanie na trampolíne je vhodné pre všetky vekové kategórie, keďže nezaťažuje ani nepoškodzuje kĺby. Netreba začínať zhurta náročnými zostavami, pretože aj keď sa to nemusí na začiatku zdať, tak toto cvičenie je na kondíciu pomerne náročné. Začínajte teda postupne, kým sa do toho nedostanete.

Návod pre začiatočníčky

Ako začať s jumpingom? Stačí vám na to trampolína a športové oblečenie. Nepotrebujete ani špeciálnu obuv, úplne stačí, ak budete skákať bosá. Cvičenie si môžete nájsť na internete, no treba si dávať pozor, či ich natáča vzdelaný človek, ktorý vie, čo robí. Pri prvých cvičeniach vám netreba ani videá. Začnite kratšími skokmi, skáčte zo strany na stranu a skúste meniť rytmus. Časom bude pre vás skákanie úplne prirodzené a môžete pridávať ďalšie prvky, prípadne sa prihlásiť na kurz jumpingu.