Najlepšie farby na jar – ktorými farbami by ste mali oživiť svoj šatník?

Pomaličky sa nám otepľuje a s tým si začíname šatník obohacovať novými jarnými kúskami. Množstvo žien práve počas zimného obdobia preferuje nosenie kúskov v čiernej farbe. Na jar by to chcelo ale niečo veselšie, takže je na čase vytiahnuť iné farby. Ktoré farby sú na jar ideálne a nemali by chýbať vo vašom šatníku?

Najlepšie farby na jar – ktorými farbami by ste mali oživiť svoj šatník? (Foto: unsplash.com)

Pastelové farby

Každú jar sa vracajú do módy pastelové farby, takže ak si zaobstaráte jednoduché kúsky v týchto farbách, môžete ich vyvetrať počas jari aj niekoľko rokov po sebe. Z pastelových farieb je najviac IN modrá a ružová. Keďže sú v svetlých odtieňoch veľmi univerzálne, no stále dokážu outfit ozvláštniť, tak si ich množstvo žien obľúbilo. V poslednej dobe sú veľmi obľúbenými aj odtiene žltej. Ak chcete radu na konkrétne kúsky oblečenia, tak v pastelových farbách by ste si mali kúpiť košele, tričká, farebné džínsy alebo kabelku v pastelovej farbe.

Aby pastelové farby ostali aj naďalej žiarivé, chce to kvalitnú starostlivosť o vaše oblečenie. Základ je vedieť, ako vybrať práčku a poznať najlepšie práčky. Parametrov je mnoho, no poznáte tie, ktoré sú najdôležitejšie pre čo najlepší výber?

Klasické neutrály

Nemáte moc rady žiadne výrazné farby alebo prekombinované kúsky? Pre vás môžu byť ideálnou jarnou voľbou neutrálne farby, a to rôzne odtiene. V podstate je táto kategória farieb ideálna pre ženy, ktoré milujú svoje čierne oblečenie, no na jar by chceli vyniesť niečo svetlejšie. Ideálna sú farby v odtieňoch taupe, stone alebo tmavá sivá. Sú to farby, ktoré sú len o pár odtieňov svetlejšie, než čierna a zároveň sú na jar oživením.

Odtiene zelenej

Zelená je túto sezónu obrovským hitom, a to akékoľvek jej odtiene. Vždy si treba nájsť konkrétny odtieň vybranej farby, ktorý bude svedčiť práve vám. Blondínkam najčastejšie sedia olivové a tlmené odtiene zelenej, červenovláskam ide najviac smaragdová a výrazné odtiene zelenej a tmavovlásky si môžu vyberať od tých najvýraznejších až po pastelové odtiene zelenej. Zelená sa nosí na kabátoch, bundách, sakách, košeliach, nohaviciach aj sukniach. 

Pri nákupe online môžete ušetriť a to pri každom nákupe. Napríklad na oblečení, ak využijete zľavový kód na FootShop alebo pri elektronike zľavový kód na Hej.sk, či v stovkách ďalších obľúbených obchodoch. Stačí pozrieť na zlavovy-kod.sk, vybrať si zľavu a môžete nakúpiť s okamžitou extra zľavou.