Ako vybrať mejkap podľa typu pleti. Musíte vedieť!

Používanie mejkapu dokáže pre nás, ženy, znamenať naozaj veľa. Pomáha nám so sebavedomím, cítime sa vďaka nemu lepšie a krajšie. Vyskúšali ste už množstvo mejkapov, ktoré mali ten správny odtieň no nesedela vám konzistencia a jeho vlastnosti? Problém mohol byť v tom, že nesedel k typu vašej pleti. V tomto článku vám poradíme, ako si vybrať ten správny mejkap na každý deň.

Ako vybrať mejkap podľa typu pleti (Foto: unsplash.com)

Mejkap pre suchú pleť

Suchá pleť by mala získavať hydratáciu z každého produktu, ktorý na ňu nanášate. Mejkapy na suchú pleť bývajú často tekuté alebo krémové. Vyberajte také, ktoré majú ľahkú konzistenciu a nevytvoria na tvári hrubú masku. Ľahko sa rozotiera a často ho viete aj jednoducho vrstviť, takže môžete zvýšiť kryciu schopnosť. Toto oceníte hlavne v lete, keď vám akýkoľvek mejkap na tvári v takom teple vadí.

V zime by mal základ líčenia tvoriť silne hydratačný krém a na to môžete zvoliť aj hutnejší mejkap. Pozerajte sa aj po takých, ktoré majú v sebe vitamíny, kyselinu hyalurónovú alebo glycerín. Vhodné sú aj mejkapy, ktoré nemajú matný finiš, ale skôr lesklejší. Pleť bude vďaka tomu pôsobiť zdravšie a vyživene. 

Ak nakupujte online, využite aj promo kód Notino, ale aj ďalšie pre mnohé iné obľúbené online parfumérie. Ušetriť môžete aj desiatky eur a to pri každom nákupe online.

Mejkap pre mastnú pleť

Na mastnej pleti len tak niečo nevydrží. Ak by ste zvolili nesprávny mejkap, mohol by sa zotierať, zlievať sa do vrások a postupom dňa by vám na pleti už nič nezostalo. Hľadať by ste mali skôr mejkap s vyššou krycou schopnosťou, matným finišom, no zároveň dostatočne ľahkou a krémovou konzistenciou. Ideálne je taký mejkap, ktorý rozotriete na tvár, zaschne a uzamkne sa. Niektoré mejkapy majú aj takzvaný „blur effect“, čo znamená, že dokážu vyplniť póry.

Mejkap pre zmiešanú a normálnu pleť

Zmiešaná pleť je na výber mejkapu veľmi špecifická. T-zóna je mastná a na zvyšku tváre sa môžu objavovať šupinky či suché miesta. Tu by ste mali siahnuť po mejkape určenom pre normálnu pleť, prípadne hydratačný mejkap. Suché miesta nebudú zvýraznené, no zároveň vám mejkap na pleti vydrží. Jeho vlastnosti sa potom dajú zlepšiť výberom púdru. Zafixujete si ním mastnejšie miesta vašej pleti.

Ak máte normálnu pleť, čo znamená, že sa vám ani príliš nemastí, ani sa nevysušuje, tak máte vyhraté. Takejto pleti väčšinou sedia všetky typy mejkapov. Či už sú to hydratačnejšie alebo viac matné. Vyberať by ste mali skôr podľa príležitosti – pri udalostiach siahnite po matnom a dlhotrvajúcom mejkape, na denné používanie je lepší ľahší a hydratačnejší. Myslite na správny výber ak ide o kvalitný make up pre zrelú pleť – poradí Nákupná poradňa.