Menštruačná spodná bielizeň – počuli ste už o nej?

Na úvod si dajme trošku matematiky. Vezmite si, že za jednu menštruáciu miniete približne jedno balenie vložiek. Za jeden rok to je 12 balení vložiek, no a koľko to je tak za 10 rokov? Dosť veľké číslo, však? A teraz si predstavte, že by ste nemuseli minúť ani jedno. To by bola úspora nie len pre vašu peňaženku, ale aj pre životné prostredie. A presne to majú za úlohu menštruačné nohavičky! Počuli ste už o nich? 

Menštruačná spodná bielizeň – počuli ste už o nej? (Foto: unsplash.com)

Čo sú menštruačné nohavičky a ako fungujú?

Nepredstavujte si nejakú spodnú bielizeň alá bombarďáky. Menštruačné nohavičky vyzerajú úplne normálne, ani by ste nespoznali, že sú niečím špeciálne. Ide ale o nepriepustné nohavičky, takže pri nich nemusíte nosiť ani vložku, ani tampóny. Tam, kde sa dáva väčšinou vložka, tam sú nohavičky hrubšie a priamo absorbujú krv. Nemusíte sa ale báť, že by ich bolo vidno pod oblečením, pretože sú hrubé tak akurát. Čo sa týka toho, „koľko sa do nich zmestí“, tak by to malo byť toľko, koľko sa zmestí do troch veľkých tampónov. Čo sa týka materiálu, tak sa najčastejšie využívajú bambusové, bavlnené tkaniny a merino vlna. Už si viete vyberať z viacerých farieb a tvarov.

Ak sa obávate toho, že túto spodnú bielizeň by bolo vidieť, tu poradíme kombinovať ju so sťahovacím body. Jedná sa o obľúbené body v rôznych farebných prevedeniach, je jednoduché na údržbu a dokáže schovať aj menej ladné krivky.

Silná menštruácia a hygiena

Obavy, či sú tieto nohavičky hygienické, sú určite na mieste, no nemusíte sa toho báť. Sú. V tkanine je využitá antimikrobiálna technológia, ktorá zabraňuje baktériám rozmnožovať sa a spôsobovať vám problémy. Tiež vám v tomto prípade nehrozia žiadne zdravotné problémy, čo sa napríklad o tampónoch ani vložkách nedá povedať. Ak máte ale veľmi silnú menštruáciu, je lepšie poradiť sa s vašim gynekológom. Vždy je lepšie prebrať takéto veci s odborníkom.