Ktoré zimné basic kúsky si zaobstarať do šatníka? Budete ich nosiť celú zimu!

Zima sa nám pomaličky, ale isto blíži, a je na čase začať sa zamýšľať nad tým, čo vám v šatníku chýba z takých tých najzákladnejších zimných kúskov. Sú to také veci, ktoré budete nosiť celú zimu a dokážete to skombinovať naozaj do akéhokoľvek outfitu. Dnes vám napíšeme pár vecí, ktoré sú základom šatníku na zimu a ktoré naozaj vynosíte. Tak poďme na to. 

Ktoré zimné basic kúsky si zaobstarať do šatníka? Budete ich nosiť celú zimu! (Foto: pixabay.com)

Kabát a bunda

Kvalitný a nadčasový kabát s bundou je základ celého zimného šatníku. Ak do týchto dvoch vecí investujete, môžete si byť istí, že vám vydržia aj niekoľko rokov. Kabát zvoľte v neutrálnej farbe a klasického strihu. Ideálny je hnedý, sivý alebo béžový. Nie je to nudná čierna, no zároveň sú to také farby, ktoré skombinujete so všetkým. Bundu môžete voliť aj vo veselších farbách. Najviac in je túto sezónu horčicovo žltá alebo smaragdovo zelená. Strihy je tiež lepšie voliť jednoduchšie a čisté. A kožušina na kapucni je len plus.

Kvalitný sveter

Čo je na zimu dôležitejšie ako poriadny teplý sveter, ktorý vás zohreje aj v najväčšej zime? Pri výbere svetra je najdôležitejšie skontrolovať jeho zloženie a voliť radšej svetre z prírodných materiálov. Budú príjemné, dlho vám vydržia a poriadne vás zahrejú. Svetre sú najlepšie tiež s čistými líniami a ideálne s rolákovým golierom, ktorý vás počas zimy zahreje. Farby aj vzory sú v tomto prípade určite vítané a s vyššie spomínaným neutrálnym kabátom sa budú pekne dopĺňať.

Vysoké čižmy

Kvalitné a dobré padnúce kozačky sú pri zimných outfitoch úplný základ! Ešte stále sú v kurze čižmy nad koleno, vďaka ktorým budete s radosťou celú zimu nosiť úpletové šaty, sukne a obtiahnuté džínsy. Takže vám budú stačiť silonky a čižmy vás zahrejú. V tomto prípade sú najlepšie čižmy látkové alebo semišové, no dobré je mať aj čižmy po koleno, ktoré budú kožené kvalitné a nepremokavé. Pri čižmách sa nebojte aj trošku experimentovať, keďže rôzne kovové doplnky a aplikácie sú určite vítané.

Najmä pri detských kúskoch je dobré označiť oblečenie, tu pomôže pečiatka na oblečenie – textil.