Starostlivosť o pleť v zime – čo by ste mali vo svojej klasickej rutine zmeniť?

Pomaličky sa nám ochladzuje, dni sú čoraz kratšie a to znamená len jediné – zima nám pomaličky klope na dvere. No a keďže v chladnom období viac kúrime, tak je suchší vzduch a to vysušuje aj našu pokožku. Zmenou vlhkosti je dôležité dodávať pleti vlhkosť kozmetikou a to ešte vo väčšej miere, než obvykle. Ako svoju pleť ochrániť v zime pred mrazom a suchým vzduchom?

Starostlivosť o pleť v zime – čo by ste mali vo svojej klasickej rutine zmeniť? (Foto: pixabay.com)

Krémy, séra a balzamy

Výživa je v zime najdôležitejšia, to už určite viete. Na čo by ste si ale mali dávať pozor, tak je kyselina hyalurónová vo všetkých produktoch. Veľakrát sa odporúča pre staršiu a vysušenú pleť vďaka jej hydratačným účinkom, čo je určite pravda a s tým súhlasíme. To, čo vlastne robí na pleti je, že berie vlhkosť zo vzduchu a prenáša vám ju do pokožky. Keď je ale ovzdušie príliš vysušené, napríklad z kúrenia, tak robí presný opak – vlhkosť z pleti uvoľňuje do vzduchu. Preto vám neodporúčame používať ju v zime.

Čo by ste ale mali používať, tak sú hĺbkovo hydratačné krémy. Dobrý hydratačný krém spoznáte podľa toho, že má hutnú konzistenciu, nie je priesvitný a po nanesení na pokožku sa časť vsiakne a časť zostane na pleti. K takémuto krému už potom stačí pridať olej podľa vášho výberu, prípadne sérum, ktoré obsahuje kombináciu olejov a hydratačných látok.

Vhodné ošetrenia

Ktoré ošetrenia u kozmetičky by ste si mali naplánovať na zimu? V tomto období si môžete dopriať aj invazívnejšie ošetrenia. V lete sa to neodporúča hlavne preto, lebo by vám mohlo poškodiť pokožku slnko. Vznikli by vám pigmentové škvrny, ktorých by ste sa už nezbavili. Naopak, v zime je ideálne obdobie na dermabráziu, mikroihličkovanie, laserové ošetrenia alebo chemický peeling. Zbavia vás odumretých buniek, jaziev a vyživia vám pleť.