Objavili sa vám nové vrásky a tvárová gymnastika už na ne nezaberá? Ako sa ich účinne zbaviť?

Vrásky patria k životu a s postupným dozrievaním pleti sa ich na našom tele objavuje viac a viac. Na zastavenie starnutia môžeme použiť mnohé techniky, ako je napríklad veľmi účinná tvárová gymnastika prípadne používať krémy, ktoré starnutie pokožky o niečo oddialia.

Objavili sa vám nové vrásky a tvárová gymnastika už na ne nezaberá? Ako sa ich účinne zbaviť?

Objavili sa vám nové vrásky a tvárová gymnastika už na ne nezaberá? Ako sa ich účinne zbaviť? (Foto: unsplash.com)

Hoci pravidelné používanie hydratačných a omladzujúcich krémov môže pomôcť pleť udržať v dobrej kondícii, v istom veku príde čas, keď si poviete, že vaša pleť si zaslúži niečo viac. Poznáme hneď niekoľko profesionálnych spôsobov ako na to.

Botulotoxín familiárne prezívaný botox sa zaraďuje medzi proteíny a po jeho aplikácii dochádza ku dočasnej paralýze a vyplneniu svalu, čo spôsobuje uvoľnený výraz tváre bez zbytočne sa tvoriacich mimických vrások.

Pokožka v mieste aplikácie sa botulotoxínom vyplní, čím sa veľké vrásky vyhladia až celkom zmiznú. Veľmi dobrý efekt má aplikovanie botulotoxínu najmä pri začínajúcich vráskach a u žien stredného veku. Účinok tejto procedúry je 3-6 mesiacov v závislosti od miesta aplikácie.

Kyselina Hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene nachádza v spojivových tkanivách v ľudskom tele. Za jej pomoci je pokožka správne hydratovaná a pôsobí pružne. S vekom sa množstvo kyseliny v tele zmenšuje a pokožka tak zostáva ochabnutá a bez objemu. Hoci je kyselina hyalurónová často pridávaná do krémov pôsobiacich proti tvorbe vrások, jej priama aplikácia do pokožky dosahuje oveľa lepšie výsledky s odstraňovaním vrások a dopĺňaním objemu tváre.

CO2 Resurfacing patrí ku novodobejším technikám odstraňujúcim začínajúce jemné vrásky vďaka laserovému zbrúseniu povrchových vrstiev pokožky.

Odborníci v Ryant Clinic tvrdia, že vďaka nej sa dokážete zbaviť nielen mimických vrások so 100% účinnosťou, ale spoľahlivo odstráni aj mimotvárové vrásky na krku, chrbtoch rúk či predlaktiach.

Keďže ide už o komplikovanejšiu techniku omladzovania, rozhodne vyhľadajte na tento zákrok špecializovaných odborníkov, ktorí vedia, ako prístroje nastaviť tak, aby procedúra splnila všetky vaše očakávania.

Chemický píling predstavuje efektívny spôsob omladzovania pleti, ktorý odstráňuje povrchové vrásky vďaka aplikácii trichlóroctovej kyseliny na pokožku. Keďže povrchová rohovinová vrstva pokožke bráni dostatočne dýchať, vďaka jej odstráneniu chemickým pílingom sa celá pleť nielen zbaví vrások, ale rozjasní sa a jej pigment sa krásne zjednotí. Procedúra je vhodná pre všetky typy pokožky a v každom veku.

Na čo sa trápiť vráskami, keď zbaviť sa ich je také jednoduché.

Text:PR