7 tipov pre hustejšie a zdravšie vlasy

Iba málo žien sa narodí s vlasmi, po akých túžia ostatné. Často majú ženy problém s nízkou hustotou vlasov a musia si pomáhať rôznymi trikmi. Pomôcť môže zmena účesu, zmena česania, ale aj nejaké vhodné prípravky. Čítajte ďalej a dozviete sa o nich viac.

7 tipov pre hustejšie a zdravšie vlasy

7 tipov pre hustejšie a zdravšie vlasy

Správna dávka penového tužidla
Nie je dobré ak ho použijete veľa a tiež nie je dobré ak je ho málo. Správne množstvo je vo veľkosti vajíčka. Radšej si jedno položte vedľa ruky ak nemáte dobrý odhad. Až máte správne množstvo, naneste ho ku korienkom vlasov a hrebeňom ho roznášajte až ku koncom.

Češte sa na opačnú stranu
Keď chcete vyriešiť problém s riedkymi vlasmi, treba používať aj úplne jednoduché triky. Cestičku vo vlasoch si začnite robiť na opačnej strane, ako ste doteraz robili. Vlasy sa týmto trikom nadvihnú a nebudú vyzerať tak uhladene. Pre lepší objem je možné pri fúkaní vlasov použiť veľkú kefu, ktorou si vlasy vyfúkate do protismeru.

Kefu používajte čo najmenej
Keď už budete mať nejako upravené vlasy, kefu používajte iba keď to je nutné. Pri česaní kefou sa totižto roznáša po vlasoch mazivo a to im dodáva ten uľahnutý vzhľad. Radšej používajte hrebeň s hrubšími zubami.

Korunka z natáčok
Zoberte si rozprašovač vody a navlhčite vrchnú časť vlasov. Namotajte ich na 2-3 veľké natáčky a nechajte prirodzene schnúť. Až budú skoro suché, dofénujte ich. Až natáčky dáte dole účes bude pôsobiť viac objemne.

Suchý šampón
Ak chcete hustejšie vlasy, pomôže keď ich nebudete umývať zbytočne často. Namiesto umývanie použite aspoň raz do týždňa suchý šampón. Ten vlasy zbaví mastnoty a nebudú pôsobiť tak upadnuto. Dobré je nanášať ho priamo ku korienkom vlasov, tým docielite to že sa ako keby pozdvihnú.

Fúkanie v predklone
Keď si vlasy po umývaní fénujete, zo začiatku sa držte toho na čo ste zvyknuté. Posledné dve alebo tri minúty sa dajte do predklonu a fénujte ich v tejto polohe. Keď fénovanie dokončíte čo najrýchlejšie váš výtvor zafixujte lakom na vlasy alebo tužidlom.

Kučeravé vlasy
Na zvýšenie objemu môžete vyskúšať ešte jeden trik. Kučeravé vlasy určite pôsobia hustejšie a objemnejšie ako rovné. Preto by ste mohli aspoň raz skúsiť ako to bude vyzerať a možno bude výsledok dobrý. Tento tip sa síce nehodí krátkovlasým ženám, ale aspoň môže pomôcť tým s dlhými vlasmi.

Ak ste doteraz boli nespokojné s objemom svojich vlasov, určite by ste mali vyskúšať aspoň nejaké z týchto rád a možno vám pomôžu. Dobré sú aj osvedčené prípravky na vlasy. Kúpiť si ich môžete aj cez internet napríklad na Notino.sk, Parfemy-ELNINO.sk, ale aj v ďalších obchodoch. Jeden tip, pri kúpe ušetrite vďaka zľavovým kódom z KuponyZdarma.sk, ktoré sú zadarmo a ušetria aj desiatky eur pri každom nákupe cez internet.

Foto: ilustračné