Ako mať zdravšie a pevnejšie nechty?

Každá žena chce mať pekné a upravené nechty prirodzene, no nie každej boli dopriate pevné a nelámavé nechty aj geneticky. Dá sa tomu ale dopomôcť, a to či už stravou, doplnkami výživy alebo poriadnou starostlivosťou nie len o nechty, ale aj o kožu okolo nich. Ako teda mať dlhé a pevné nechty?

 

Ako mať zdravšie a pevnejšie nechty?

Ako mať zdravšie a pevnejšie nechty? (Foto: pixabay.com)

Pestrá strava a doplnky výživy

Strava plná vitamínov a minerálov je dôležitá pre celé telo. Nie len pre zdravie a imunitu, ale aj pre peknú pokožku, vlasy a práve aj spomínané nechty. Na ich krajší vzhľad veľmi dobre dopomáha vitamín A, ktorý sa nachádza v ovocí aj zelenine. Najviac ho získate ale napríklad z mrkvy, paradajok, sladkých zemiakoch či špenátu.

Ďalším prospešnými vitamínmi pre vaše nechty sú aj vitamíny skupiny B. Vďaka nim totiž vaše telo lepšie vstrebáva bielkoviny, a tie sú dôležité pre tvorbu nechtových buniek. Ak máte nechty, ktoré sa štiepia a lámu, skúste si ich potierať olivovým olejom.

Starostlivosť zvonku

Samozrejme, aj zvonku sa musíte o vaše nechty a okolitú kožu starať. Paradoxne, čím menej si budete nechty lakovať, tým je to lepšie. Laky a odlakovače nechty oslabujú a vysušujú. A o gélových nechtoch ani nehovoríme. Tie nechty poškodzujú asi zo všetkého najviac, takže sa im skúste vyhýbať, prípadne si ich dajte urobiť len výnimočne.