Aj hrozno je silný antioxidant

Vedeli ste, že hrozno je superovocie? Áno, obsahuje totiž silný antioxidant s názvom resveratrol. Okrem toho nám prirodzene rozkladá škvrny a zafarbenie na zuboch, obsahuje viaceré vitamíny, látky a má množstvo priaznivých účinkov.

hrozno

hrozno

Antioxidant resveratrol podporuje zdravie srdca. Vedci tiež zistili, že ho obsahujú zlúčeniny nachádzajúce sa v extrakte z hroznových semienok. Zdá sa, že tento antioxidant môže pomôcť spomaliť účinky a postup Alzheimerovej choroby. Toto sa podarilo dokázať zatiaľ aspoň na laboratórnych myšiach. Môže taktiež pomôcť predísť karcinómu hlavy a krku, čo bolo dokázané na bunkách pestovaných v laboratóriu.

Vďaka jeho vysokému obsahu hroznového cukru, s názvom glukóza, dodáva mozgu energiu a tým podporuje pamäť a koncentráciu. Taktiež netreba zabudnúť na bielenie zubov. „Kyselina jablčná v hrozne prirodzene rozkladá škvrny a zafarbenie na zuboch,“ hovorí popredná lekárka Elisa Mellová, DDS, asistentka klinického profesor na New York University. Tak nezabudnúť si dať na desiatu hrozno. Významné sú aj látky z plodov hrozna odrody Concord, tie dokážu zastaviť poškodzovanie nášho DNA.

Foto: ilustračné (flickr.com)