Brusnice sú superovocím pre ženy

Tieto malé plody sú superovocím a to predovšetkým pre ženy. Majú mnohé priaznivé účinky, ktoré majú súvislosť práve so zdravím žien. Plody brusníc nájdeme takmer po celom svete, od Európy, cez Áziu až po Ameriku. Ovocie je bohaté na vysoký obsah rôznych minerálov a vitamínov.

brusnice

brusnice

Vysoký obsah minerálov a vitamínov

Plody brusnice sú bohaté na vysoký obsah rôznych minerálov a vitamínov. Obsahujú vysoký obsah draslíka, fosforu a horčíku. Ak ide o vitamíny, pri brusniciach má výrazné zastúpenie vitamín C, E a niacín. Brusnice sú výborné ako prevencia infekcií močového traktu u žien.

Zároveň pomáhajú bojovať proti omnoho desivejším chorobám ako je rakovina vaječníkov. Podľa novej štúdie Rutgers University, môžu brusnice zvýšiť účinnosť chemoterapeutických liekov používaných v boji proti rakovine vaječníkov a to prinajmenšom v laboratórnych kultivačných miskách, kde to štúdia potvrdila. Taktiež môže spomaliť rast niektorých nádorových buniek.

Ďalšia štúdia zase zistila, že ľudia, ktorí pijú pohár nesladeného brusnicového džúsu každý deň, zvýši to ich HDL alebo hladinu dobrého cholesterolu a to až o 10%, čo môže mať pozitívny vplyv na naše zdravie.