Idete na svadbu? Poradíme vám, ako vyzerať atraktívne

Aj keď tohtoročnú svadobnú sezóna poznačila pandémia koronavírusu, pomaly, ale isto sa v lete rozbehla. Aj keď situácia stále nie je istá, viaceré páry sa rozhodli počkať a zorganizovať svadbu ešte tento rok.

Idete na svadbu? Poradíme vám, ako vyzerať atraktívne

Idete na svadbu? Poradíme vám, ako vyzerať atraktívne (Foto: unsplash.com)

Ak v blízkej dobe idete na svadbu, poradíme vám, ako vyzerať atraktívne.

Výber vhodných spoločenských šiat

Ako prvé by ste si mali vyberať spoločenské šaty. Od toho sa bude odvíjať, akú spoločenskú obuv si k nim zladíte a akej farby budú nové spoločenské kabelky, ktoré si kúpite.

Čo sa týka výberu šiat, všetko závisí od strihu a od typu postavy. Ženy so širšími bokmi a väčším bruškom by si mali vyberať voľné strihy, áčkové strihy spoločenských šiat. Ženy so silnejšími bokmi a nohami by mali nosiť skôr dlhé spoločenské šaty.

Čo sa týka farieb, mladým ženám odporúčame pastelové farby. Zvýraznia ich jemné ženské črty a nebudú zbytočne pridávať vek. Farby ako fialová, čierna, či bordová sú vhodnejšie skôr pre ženy v stredných rokoch.

Výber vhodnej obuvi

Ak už budete mať kúpené spoločenské šaty, teraz prichádza na rad kúpa spoločenskej obuvi. Ako najvhodnejšia obuv budú lakované lodičky v neutrálnych farbách, avšak ak nie ste fanúšička uzavretých špičiek, uprednostňujte pohodlné spoločenské sandále v elegantnom prevedení. Vyberajte predovšetkým z týchto farieb – strieborná, zlatá, marhuľová, béžová, čierna. Veľmi obľúbené sú ale aj sýtočervené dámske sandále zo semišu.

Ak nevydržíte dlho na podpätkoch, môžete si pribaliť aj dámske baleríny.

Zvýraznenie očí a pier

Ak chcete vyzerať atraktívne, okrem vhodných šiat a obuvi nezabúdajte na vhodný make-up. V líčení je momentálne IN práve nude make-up. Pri líčení je ale veľmi dôležité zamerať sa na zvýraznenie očí a pier. Ak máte nevýrazné riasy, nebojte sa umelých rias. Zároveň to ale nepreháňajte s očnými tieňmi.

Pery odporúčame zvýrazniť ceruzkou na pery, avšak nie príliš výrazným rúžom. Použite skôr tekutý rúž.

Text:PR