5 osvedčených rád, ako na menštruačné bolesti

Žena prežije za život asi 400 menštruácií. Nie každá z nás prežíva menštruáciu rovnako – niektorá z nás má kŕče počas jej celého trvania, niektorá zase len v prvé dni a niekedy bolesti neprídu vôbec. Pre tie s bolesťami a kŕčmi tu máme niekoľko rád, ako prekonať tieto najnáročnejšie dni.

5 osvedčených rád, ako na menštruačné bolesti

5 osvedčených rád, ako na menštruačné bolesti

Pohyb a cvičenie

Pri pravidelnom športe a cvičení sa menštruačné bolesti prejavujú veľmi slabo a zriedkavo. Pri cvičení sa vám totiž prekrvuje panva a to predchádza bolestiam. Aeróbne, relaxačné, meditačné cvičenia alebo joga je vhodná tiež.

Teplo a masáže

Masírujte si podbrušie jemne po dobu niekoľkých minút. Zvyšujte to krvný obeh podobne ako priloženie teplého obkladu na bruško. Dnes si bežne zakúpime vykurovaciu podložku, ktorú môžeme použiť na uvoľňovanie kŕčov. Nechajte na brušku asi 10 minút alebo pokiaľ sa vám kŕče neuvoľnia.

Vhodné potraviny

Skúste jesť jedlá, ktoré nie sú ťažké. Prijímajte hlavne vlákninu. Niektoré doplnky stravy, ako sú vitamín E , vitamín B1 a vitamín B6 sa tiež ukazujú ako účinné látky proti bolesti, pokiaľ ide o menštruačné kŕče.

Lieky proti bolesti

Pre uvoľnenie a odstránenie celkovej bolesti už našťastie vymysleli tabletky. Odporúčajú sa antikoncepčné lieky, ktoré bránia ovulácií a tak zabraňujú tvorbe prostaglandínov a zbavíte sa menštruačných bolestí. Samozrejme, táto možnosť prichádza do úvahy až po konzultácií s vaším gynekológom, preto sa s ním najprv poraďte.

Ak chcete pomoc okamžite, dobre zaberajú tabletky od bolesti. Môžete si ich objednať aj z online lekárne, napríklad a kúpiť so zľavovým kódom na Pilulka.sk, tak ešte ušetríte a dopravu budete mať zadarmo. Množstvo tabletiek od bolesti zaberajú veľmi dobre a kúpite ich aj bez predpisu od lekára. Ak chcete šetriť aj inde, na KuponyZdarma.sk nájdete zľavy do stoviek obľúbených obchodov.

Orgazmus

Možno sa vám to bude zdať zvláštne, ale je preukázané, že keď máte bolesti ešte pred menštruáciou je tento spôsob veľmi osvedčený. Môže za to kolísavá hladina hormónov, vďaka ktorej sa po orgazme telo upokojí, maternica sa dostatočne prekrví a bolesti potom ustúpia.

Prekonajte bolestivé menštruácie lepšie a myslite na tieto naše tipy a rady, ktoré vám v tom môžu pomôcť. Dúfame, že po dodržaní týchto rád vás už nebudú trápiť bolestivé kŕče a tieto dni prežijete pokojne bez nepríjemností, ktoré spôsobuje menštruácia.

Foto: ilustračné