Ako na redukciu váhy u žien každého veku

Mnoho blogov, či stránok, alebo kníh a časopisov sa venuje tejto téme. Mnoho žien si neuvedomuje, že ide o kombináciu stravy a cvičenia. Ako vlastne môžeme pomôcť sami sebe? Pozrime sa na túto tému bližšie spoločne.

fit v plavkách

Konečne fit postava do plaviek

Všetko je o jednoduchej kombinácii – najprv začneme návykmi, potom jedálničkom a neskôr samotným cvičením. Na papier si napíšeme na jednu stranu svoje ochorenia, svoje problémy, ako napríklad zdravá žena pociťuje bolesti kolien, či nôh. Alebo ide o problémy so spánkom, či iné sociálne problémy. Na druhú stranu si napíšeme svoj cieľ. Pri redukcii nadváhy a rysovaní proporcií tela musíme naprv myslieť na prvé problémy, čiže bolesti kolien, či chrbtice, psychologické a sociologické problémy, ale napríklad na problémy so spánkom.

V prvom cykle, ktorý trvá približne prvý mesiac, sa zameriame napríklad na problémy so spánkom. Začneme pre niekoho banalitou, pre iných novinkou skorším spánkom. Realizujeme skorší spánok cca od 22.00 do 6.00 hod. Tento rituál realizujeme každý deň.

V druhom cykle s rovnakým trvaním sa zameriame na stravu a pitný režim. Nikdy nemôžeme začínať drasticky stravou, ale začíname s pitným režimom. Cca mesiac sa zameriame na pravidelný príjem tekutín a 2 hodiny.

V treťom cykle sa zameriavame na samotnú stravu. Stravu sa tiež musíme naučiť konzumovať a 2 hodiny. Najprv si vypracujeme, napríklad na raňajky omeletu z 2 vajec na masle, na desiatu jablká, na obed kuracie prsia na masle a so šalátom, na olovrant jogurt s hrsťou orechov, na večeru rybu na masle a na neskorú večeru dva plátky šunky. Asi v takom duchu by mal byť jedálniček a hlavne, aby v ňom boli potraviny, ktoré chutia vám.
Štvrtá fáza, či skôr cyklus sa zameriava na spoznávanie športov a na udržanie zvykov z predchádzajúcich cyklov. Vo svojom okolí, či na internete si urobíte rešerš dostupných športov od plávania až po silové cvičenia.

Ešte zopár mojich tipov, ako to zvládnuť bez problémov. Prvý týždeň v cykle je dobré vyskúšať plávanie, druhý týždeň je dobré vyskúšať cvičenie, ako napríklad agravity jógu, tretí týždeň silové cvičenia v posilňovni a vo štvrtý týždeň gymnastiku vo vode. Práve tieto jednorazové skúšania tréningu nám poukážu na typ cvičenia, ktoré vám sadne.

Až ďalší mesiac by ste mohli skúsiť tréning raz za týždeň až neskôr zintenzívniť tréning a zladiť prípadne prácu, či školu, alebo rodinu. K reálnemu cvičeniu a chudnutiu sa dostanete až o určitý čas. Až po tomto čase by bolo možné sa pravidelné vážiť, či merať objem tela.

Ak máte problém so správnym jedálničkom, toto je môj tip ako získať dobré stravovacie návyky. Mne osobne dobre pomohla konzultácia NaturHouse. Získate na nej stravovací režim na mieru, konzultáciu zdravotného stavu, bioimpedančnú analýzu a tak aj lepšie stravovacie návyky. Objednať sa na bezplatnú konzultáciu môžete na stránkach NaturHouse. Konzultácia je nezáväzná a radšej 2x skontrolujte zadané telefónne číslo, príde vám SMS s overovacím kódom.

Systém, ktorý popisujem vyššie je vhodný pre každý typ ženy na redukciu váhy u žien každého veku. Ideálny hlavne pre typ zaneprázdnenej ženy, ktorá nemá dostatok času dodržiavať časovo náročnejší program. Ja pokračujem ďalej, tak poďte so mnou do toho. Bude to naša spoločná výzva.

Foto: ilustračné (flickr.com)