Kupovať dámske zimné bundy nemusí byť utrpenie: Toto si všímajte pri výbere!

S príchodom chladných jesenných a následne zimných dní sa jednoznačne spája výmena šatníka. Mnohých však pri zmene oblečenia zaskočí aj nutná povinnosť – kúpa novej zimnej bundy. Túra po obchodoch sa nemusí zmeniť na tortúru, ak viete, na čo sa zamerať. Využite naše tipy a toto si pri nákupe všímajte.

Kupovať dámske zimné bundy nemusí byť utrpenie: Toto si všímajte pri výbere!

Kam v zimnej bunde pôjdete?

V prvom rade by ste si mali premyslieť, na aké účely budete bundu používať. Veď na turistiku predsa nepôjdete v elegantnom kabátiku! Chcete sa zababušiť len na pokojné prechádzky po meste, bláznenie sa v snehu alebo na vysokohorskú turistiku? Práve toto by malo byť vaším prvým kritériom – výber elegantnej alebo športovej dámskej zimnej bundy. V tomto prípade totiž športová elegancia neexistuje.

Skontrolujte predovšetkým materiál

Keď už viete, na čo bundu potrebujete, je vhodné zamerať sa na materiál. Na prechádzky či nákupy zvoľte teplejší materiál, v ktorom by vám pri aktívnejšom pohybe pri športe bolo príliš teplo a potili by ste sa.

Dôležitá je výplň bundy – na výber máte perové alebo syntetické. Ak napríklad športujete, siahnite po syntetike, ktorá je odolnejšia voči vlhkosti. V perových bundách vám bude zase o niečo teplejšie.

Správna veľkosť je dôležitá

Veľkosť bundy je, pochopiteľne, veľmi dôležitá. Sedieť by vám mala podľa veľkosti, ktorú bežne nosíte. Výhodou zimných búnd (na rozdiel od iných druhov oblečenia) je, že môžu byť aj o niečo väčšie. Vďaka tomu si ich môžete vybrať nielen v kamenných predajniach, ale aj objednať na internete.

Dámske zimné bundy by mali mať šmrnc

Nemenej podstatná je móda či váš osobný štýl obliekania. To by ste mali brať v úvahu predovšetkým vtedy, ak kupujete dámske zimné bundy. Veď predsa dámy si skôr potrpia nielen na kvalitu oblečenia, ale aj na celkový vzhľad.

Ak si plánujete zakúpiť zimnú bundu na niekoľko rokov, určite siahnite po nadčasovejších strihoch či farbách. V prípade, že sa radi obliekate módne, pozrite si nové trendy ešte pred samotným nákupom. Nezabúdajte však aj na vlastný štýl, lebo vyzerať dobre budete iba vtedy, keď sa v tom budete cítiť aj pohodlne.

Foto: Bigstockphoto