Magická atmosféra decembrových Benátok

Táto časť Talianska, inak známa ako Benátska riviéra, ponúka aj nádherné pláže, pohorie a scény ako zo Shakespeara. Ak hľadáte jednoduchú a zároveň nevšednú dovolenku, v ktorej bude všetko dôležité, vyberte sa do Talianska. Je to krajina, ktorá vás prekvapí svojim temperamentom, pohostí bohatými chuťami kuchyne a kvalitného vína

Magická atmosféra decembrových Benátok

Magická atmosféra decembrových Benátok (Foto: unsplash.com)

Prečo práve Benátky?

Benátky sú prvým miestom, na ktoré si väčšina ľudí pomyslí, keď spomeniete letnú dovolenku vo Venice. V tomto meste nájdete deti v cukrárňach, gondoly, obchody s maskami a mozaiky v bazilike sv. Mareka. Podľa posledného sčítania obyvateľstva majú Benátky viac ako 270 000 obyvateľov. Nachádzajú sa na severovýchode Talianska, na mnohých malých ostrovoch benátskej lagúny.

Mesto mostov

Tak sa zvyknú Benátky prezývať, pretože sa ich plocha rozprestiera pozdĺž ústia rieky Po a Piave. Zo spomínaného počtu 270 000 obyvateľov žije priamo v historickom centre približne 62 000 ľudí. Ak sa rozhodnete stráviť svoju najbližšiu dovolenku v Taliansku, mali by ste zo sebou vziať aj svojho partnera, pretože Benátky sa nazývajú aj mestom milovníkov, umelcov a básnikov. Kto by sa nechcel previezť v nádherne magickej gondole a nechať sa očariť atmosférou iného sveta?

Shakespearovská krajina

Na severe Talianska sa nachádzajú Dolomity, ktoré môžete využiť aj v takejto zime. Na východe je Verona, ktorá bola miestom pre Shakespearov príbeh. V celom regióne sa nachádzajú vinice, ktoré produkujú originálne vína ako Soave a Bardolino.

Lido di Jesolo a Caorle

Oblasti plné pláží. Samotné Lido di Jesolo je domovom15 km dlhej piesočnatej pláže. Caorle má podobnú veľkosť pláže ako Lido di Jesolo a spája svoje pobrežie s historickým centrom mesta. K dispozícii je tu katedrála z 11. storočia a zvonica s rozmermi rakety.

V Benátkach nájdete veľa historických budov, a to ako s modernými interiérmi, tak aj s tradičnými dizajnmi, ktoré sú bežné v celom meste. Prenájom rekreačného apartmánu v Benátkach vám dovolí si vychutnať romantickú atmosféru za prijateľné ceny. Ak dávate prednosť tradičnému ubytovaniu, existuje v tejto časti Talianska aj veľa lacných hotelov.

Text: PR