2 pol litrové pivá = jedno hlavné jedlo

Pivári a ďalší obhajcovia tohto zlatistého moku obhajujú pivo, že je zdrojom vitamínu B a ďalších vitamínov a látok. To je naozaj fakt, no okrem toho je významným zdrojom kalorického príjmu a to vo väčšom množstve, ako by ste zrejme čakali.

pivo

pol litrový pohár 12% piva obsahuje približne 950 kJ

Jeden pol litrový pohár 12% piva obsahuje približne 950 kJ. Keď si vezmeme do úvahy, že kalorický príjem jedného hlavného jedla je približne 1 800 kJ, tak už 2 pol litrové pivá sa tomu nielen rovnakú, dokonca túto hodnotu prevyšujú. Okrem toho má pivo vyšší glykemický index ako glukóza, tá ma 100, pričom pivo až 110. Určite nám dáte za pravdu, že mnoho pivárov neostane len pri jednom alebo dvoch. To sú tie čísla už alarmujúce.

S pohármi piva prichádza aj hlad. Je to preto, že pivo nám extrémne zvýši hladinu cukru v krvi a tým aj hladinu inzulínu v krvi. Pri pive sa často siaha po rôznych slaných, mastných pochutinách a nezdravých jedlách. V neposlednom rade pivo viaže tuky v našom tele. To ešte viac podčiarkuje, ako nezdravé môže byť časté vysedávanie pri pohári zlatistému moku.