Chcete začať so zdravou stravou? Nastavte sa pre úspech

Ak sa chcete sami nastaviť pre úspech, premýšľajte o plánovaní zdravej výživy ako o množstve malých, zvládnuteľných krokov, ako je napríklad pridanie šalátu do svojho jedálnička raz denne. Toto vám pôjde oveľa lepšie, ako jedna veľká drastická zmena. Ako sa vaše drobné zmeny stanú zvykom, môžete pokračovať a pridať viac zdravých krokov.

zdravá strava

zdravá strava

Pripravte si viac vašich vlastných jedál. Varenie viacerých jedál doma vám môže pomôcť postarať sa o to, čo ste jedli a lepšie sledovať presne to, čo idete jesť ako ďalšie. Urobíte tak správne zmeny.

Pri obzeraní späť na nezdravé potraviny vo vašej strave, je dôležité, aby ste ich nahradili zdravou alternatívou. Výmena nebezpečných tukov so zdravými tukmi, napríklad výmena vyprážaného kurčaťa za grilované ryby, bude mať pozitívny vplyv pre vaše zdravie. Výmena živočíšnych tukov za sacharidy, aj keď ako je napríklad výmena slaniny na raňajky za šišky, môže znížiť riziko ochorenia srdca a zlepšiť náladu.

Zjednodušovať. Namiesto toho, aby ste boli príliš zameraný na počítanie kalórií, premýšľajte o vašej strave, pokiaľ ide o farby, odrody a čerstvosť. Zamerajte sa na to, aby ste sa vyhli hotovej balenej a spracovanej potraviny a rozhodnite sa pre viac čerstvé suroviny.

Čítajte etikety. Je dôležité si uvedomiť, čo je v jedle, pretože výrobcovia často skrývajú veľké množstvo cukru alebo nezdravých tukov v balených potravinách, a to aj v jedle, kde vyhlasujú, že je zdravé.

Zamerajte sa na to, ako sa cítite po jedle. To pomôže podporiť vaše nové zdravé návyky a chute. Čím viac zdravých potravín konzumujete, tým lepšie sa budete cítiť po jedle. Naopak čím viac nezdravých jedál konzumujete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že sa cítite nepríjemne, pociťujete nevoľnosť alebo ste vyčerpaný a chýba vám energia.

Pite veľa vody. Voda pomáha podporovať naše systémy v tele. Toto si možno často neuvedomujeme a veľa ľudí je často dehydrovaných, čo taktiež spôsobuje únavu spôsobuje aj bolesti hlavy. Je bežné, že sa pletie smäd a hlad, takže zostať dobre hydratovaný je základ zdravého stravovania.

Foto: ilustračné (flickr.com)